پمپ خلا آبی آسیا

طلق وکیوم فرمینگ چیست؟

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
طلق وکیوم فرمینگ

شکل دهی ورق های پلاستیکی توسط حرارت مستقیم یا القا و تخلیه هوای موجود میان ورق و قالب و شکل پذیری ورق ها با قالب وکیوم فرمینگ می گویند .یکی از شاخته های فرایند ترموفرمینگ، وکیوم فرمینگ نام دارد که از ساده ترین روش های فرم دهی حرارتی ورق های پلاستیکی محسوب می شود .اکثر ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف تا طلق وکیوم فرمینگ که در صنایع بسته بندی محصولاتی چون اسباب بازی ها ، صنایع خودرو سازی و مواد غذایی استفاده می شود به روش ترموفرمینگ یا همان وکیوم فرمینگ ساخته و تولید می شوند .

فرم دهی حرارتی یا ترموفرمینگ اولین و ساده ترین و پرکاربردترین روش های فرم دهی ورق های پلاستیکی می باشد .در این فرآیند ورق های پلاستیکی را حرارت می دهند تا نرم و انعطاف پذیر شوند . بعد از نرم شدن ورق ها آن ها را روی قالب شکل پذیری قرار می دهند و با اعمال فشار و ایجاد خلاء میان قالب و ورق های پلاستیک به صورت مکانیکی کشیده می شود و شکل قالب مورد نظر را به خود می گیرد .ورق های گرما نرمی که قابلیت شکل پذیری را به روش ترموفرمینگ دارند شامل ورق های پی وی سی ، PET ، ABS می باشد . برای ساخت محصولات بسته بندی به روش وکیوم فرمینگ ابتدا قالب مورد نظر ساخته می شود. جنس اغلب قالب ها آلومینیوم بوده و به روش ریخته گری به صورت CNC درست می شود . تمامی کارهای مدل سازی و ساخت قالب وکیوم با دستگاه سی ان سی به روش ریخته گری در صنایع بسته بندی انجام می شود .

بسته بندی محصولات از آن جهت اهمیت دارد که کیفیت کالا را تحت تاثیر قرار می دهد و بسیاری از مصرف کنندگان قسمتی از کیفیت محصول را به بسته بندی آن نسبت می دهند .صنایع بسته بندی آرارات با استفاده از نیروی متخصص و آموزش دیده در زمینه بسته بندی و طلق وکیوم فرمینگ آمادگی ارائه خدمات بسته بندی محصولات به روش ترموفرمینگ با قیمت و کیفت عالی در کوتاه ترین زمان ممکن به مشتریان دارد .از مزایای بسته بندی محصولات به روش طلق وکیوم فرمینگ به نگهداری و محافظت از محصولات در برابر عوامل مکانیکی ، شیمیایی ، فیزیکی در زمان طولانی ، نظم و چیدمان بهتر محصولات و شکل مهندسی بهتر ،کاهش آسیب دیدگی محصولات در زمان حمل و جا به جایی ، توزیع راحت و فروش بیش تر ، سازگار با محیط زیست به دلیل بازیافت مجدد و ایجاد ضایعات کمتر ، کمک به افزایش درآمد و ایجاد اشتغال برای افراد .

متریال مورد استفاده در بسته بندی طلق وکیوم فرمینگ شامل مواد پی وی سی شفاف یا PET شفاف می باشد که به روش ترموفرمینگ انجام می شود .محصولات بهداشتی ، آرایشی ،صنعتی با استفاده از این روش بسته بندی می شوند . از ویژگی های بارز بسته بندی محصولات به روش وکیوم ترموفرمینگ استاندارد بودن آن می باشد . صرفه جویی در هزینه ها و زمان از مهم ترین ویژگی های استفاده از روش وکیوم بسته بندی محصولات می باشد . صنایع بسته بندی وکیوم آرارات با بکارگیری مشاورین و کارشناسان متخصص در این زمینه خدمات با کیفیتی را به مشتریان ارائه می کند . صنایع بسته بندی محصولات مختلف یکی از مهم ترین کاربردهای استفاده از روش ترموفرمینگ است . توضیح مختصری در مورد کاربردهای وکیوم فرمینگ در صنایع خودروسازی ، کشاورزی ، ساخت و ساز ، دامداری و معماری و .. بیان خواهیم کرد .

برخی از قطعات ماشین های کشاورزی و هم چنین در صنایع هوایی جهت ساخت پنل های داخلی هواپیما از محصولات وکیوم استفاده می شود .برای تولید نمونه و ساخت قطعات مینیاتوری معماری یکی دیگر از کاربردهای وکیوم فرمینگ می باشد .در ساختمان سازی برای ساخت طرح های شومینه ، پنل های پی وی سی درب و هم چنین پنل سقف های کاذب و ساخت قالب های مختلف جهت نگهداری و محافظت از مواد غذایی و انواع شکلات و شیرینی و آبنبات از محصولات وکیومی استفاده می شود .
[/av_textblock]

نوشته‌های مشابه