مخازن وکیوم (vacuum chamber) و مخازن VPI

جهت استعلام و لیست قیمت و قیمت مخازن وکیوم با ما تماس حاصل نمایید.

۶۶۷۹۱۷۷۵-(۲۱)۹۸+
۶۶۷۹۱۷۷۶-(۲۱)۹۸+
موبایل: ۶۶۱۸۶۷۹-(۹۱۰)۹۸+

برای تولید بعضی از محصولات در صنعت مخصوصا صنایع HIGH TEC مثل نانو تکنولوژی یا فراوری بعضی از محصولات نیاز به محیطی عاری از اکسیژن (خلاء) می باشد. چون وجود اکسیژن یا سایر گازهای موجود در هوا مانع انجام فرایندها هستند.
به این منظور این فرایند ها در خلاء(مخازن وکیوم) انجام می شود.

بر اساس نوع فرآیند، حجم مواد و فشار مورد نیاز مخزن های وکیوم (خلاء) در ابعاد و شکل های بسیار گوناگون طراحی و ساخته می شود.
گاهی برای ایجاد شرایط فضا (کرات دیگر) جهت تمرین و تست. اندازه این مخازن از چند لیتر تا چند صد متر مکعب می رسد.
شکل ظاهری ، تعداد اتصالات ،ورودی  و خروجی مخازن به نوع استفاده و فشار آن بستگی دارد.

مخازن پمپ وکیوم ، چمبر وکیوم را می توان بیان نمود که:

این دسته از وکیوم ها دارای گستردگی بسیار بالایی چه به لحاظ ساخت و شکل و اندازه و چه به لحاظ کارایی ومشخصات فنی میباشند. در صنایع مختلف برای انتقال مواد مانند گرانول و … از مخازن تحت وکیوم استفاده می شود. در صنایع پیشرفته و آزمایشگاهی و تحقیقاتی از مخازن خلاء با اشکال گوناگون و معمولاً دریچه های بازدید و ورودی و وخروجی های مورد نیاز استفاده می شود. در صنایع غذایی و دارویی برای انواع خشک کن های تحت وکیوم کاربرد های فراوان دارد. و در خطوط تولید نیز بسته به نوع محصول در ابعاد ها و سایز های بسیار بزرگ جهت لایه نشانی، عملیات حرارتی و …. ساخته می شوند.
مزایا استفاده از وکیوم چنبرها یا مخازن وکیوم که به درستی و برای همین منظور طراحی و ساخته شده می تواند از نشت وکیوم، به فشار مورد نظر رسیدن سریعتر و داشتن یک فرایند کامل و بی نقص کمک کند.

*) انواع محفظه های خلاء یا مخزن وکیوم:

محفظه های خلاء متناسب با نیاز صنایعی که در خدمت آنهاست طراحی شده اند. این نوع محفظه را می توان برای آزمایش قطعات کوچک یا استفاده از سازندگان کوچک روی نیمکت قرار داد. انواع دیگر می تواند به اندازه یک اتاق برای آزمایش قطعات و ابزارهای بزرگ هواپیما برای استفاده در فضا باشد.

به عنوان شاخه ای از اتاق های محیطی ، آزمایش محفظه خلاء می تواند بخشی از فرایندهای موجود در محفظه ای باشد که برای انجام طیف وسیعی از آزمایشات از شرایط آب و هوایی تا اثرات ارتفاع زیاد طراحی شده است. اگرچه محفظه های خلاء استاندارد وجود دارد ، اما می توان آنها را به گونه ای طراحی کرد که متناسب با مجموعه معیارهای از پیش تعیین شده باشد.

انواع محفظه های خلاء چمبر وکیوم:

محفظه های خلاء در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شوند و تنها محدودیت آنها نحوه مهندسی است. انواع استاندارد محفظه های خلاء به صورت جعبه ، کره ، استوانه ، D شکل و زنگ طبقه بندی می شوند.

مخزن وکیوم جعبه ای:

دو نوع محفظه خلاء جعبه ای وجود دارد که اتاق های مستطیلی و محفظه های مکعبی یا جعبه ای هستند. نسخه مستطیلی محفظه خلاء برای خلاء بسیار بالا (UHV) طراحی شده است ، که می تواند به فشارهایی تا ۱۰۰ نانوپاسکال برسد. محفظه های خلاء جعبه ای قادر به انجام طیف کاملی از تریبولوژی آزمایش خلاء ، گاز زدایی ، آزمایشات جوی ، رسوب فیلم و شبیه سازی فضای بیرونی هستند.

هر نوع محفظه خلاء جعبه ای به منظور تحمل شرایط فشار شدید ، باید دارای دیوارهای ضخیم با مهاربندی باشد

مخزن وکیوم کروی:

از اتاقک های کروی برای آزمایش سطح ، رسوب لیزری و آزمایش UHV استفاده می شود. شکل کروی اجازه می دهد تا غلظت را از یک نقطه روی نمونه به چند نقطه تنظیم کنید. محفظه های کروی مجهز به چندین پورت هستند که چندین نقطه ورود را امکان پذیر می کند.

مخزن استوانه ای خلاء:

محفظه های استوانه ای خلاء می توانند عمودی یا افقی باشند. شکل محفظه عامل تعیین کننده در روش دسترسی به محفظه است ، جایی که می توان به اتاقهای افقی از طریق بازشوهایی در هر دو طرف دسترسی داشت ، در حالی که به اتاقهای عمودی می توان به روشهای مختلفی از جمله بلند کردن محفظه از پایه آن دسترسی پیدا کرد.

از محفظه های سیلندر برای گازگیری یا آزمایش نشت هلیوم با قطر داخلی ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی متر استفاده می شود.

مخزن وکیوم اتاق شیشه ای:

محفظه های خلاء شیشه بل شبیه به محفظه های استوانه ای خلاء است که روی آن گنبد جوش داده شده است. بسته به نوع آزمایش و معیارهای محصول ، آنها می توانند از فلز یا پیرکس ساخته شوند. آنها در اندازه های مختلف در ترکیب با صفحات پایه و یقه های ورودی وجود دارند. محفظه های خلاء شیشه بل برای کاربردهای درجه حرارت بالا استفاده می شود.

محفظه های خلاء شیشه زنگ پیرکس یک محفظه خلاء شفاف است که بر روی صفحه پایه فلزی قرار گرفته است.

*) صنایعی که ازمخزن وکیوم استفاده می کنند:

خلاء فضایی با فشار کم است که در آن تمام مواد برداشته شده اند که احتمالاً می تواند بر روند آزمایش یا تولید تأثیر بگذارد. با استفاده از پمپ خلاء ، صنایع خلاء تولید می کنند تا محصولات خود را از نظر نشتی ، استقامت و ثبات آزمایش کنند. مانند اتاق های محیطی ، اتاق های خلاء داده ها و بینش ارزشمندی را در مورد توانایی محصول ارائه می دهند به گونه ای که می توان تنظیماتی را برای بهبود کیفیت محصول انجام داد.

اتاق های آزمایش گام بزرگی برای صنعت بوده است. آنها به یک شرکت پارامترها و محدودیت های محصولات خود را اطلاع می دهند ، اطلاعاتی که به کاربران و مشتریان منتقل می شود.
صنایعی که از محفظه های خلاء استفاده می کنند

صنایع:

محفظه های خلاء یک ابزار ضروری برای تولید هستند. آنها داده ها را برای اطمینان از ایمنی محصولات ارائه می دهند و هر گونه نقصی را که محصول ممکن است داشته باشد ، برجسته می کنند. انواع آزمایشات شامل تعیین نشت یا مقاومت آنها در برابر شرایط محیطی است که ممکن است حاوی خلاء باشد.

رطوبت یکی از مضرترین مواد در هنگام تولید است. با قرار دادن یک محصول در حال تولید در خلاء ، رطوبت و همچنین هرگونه حباب گاز در اندازه کوچک حذف می شود. استفاده بیشتر از محفظه های خلاء استفاده از فیلم های محافظ ، روکش ها و روکش ها است.

هوافضا:

صنعت هوافضا به دلیل ماهیت محیطی که محصولاتشان باید تحمل کنند بیشترین استفاده را از اتاق های خلاء می کند. برای اطمینان از ایمنی و عملکرد ، هر جنبه و بخشی از یک محصول برای هوا فضا باید آزمایش و آزمایش مجدد شود. این شامل پیچ و مهره ها ، پانل ها ، کلیدها ، اجزای الکتریکی ، مواد فیبری ، بالشتک های صندلی و قفل ها و دستگیره های در است.

آژانس هایی که بر ساخت مواد برای استفاده در فضاپیماها و هواپیماها نظارت می کنند ، الزامات سختگیرانه ای در مورد کیفیت مواد مورد استفاده دارند. محفظه های خلاء به محققان اجازه می دهد تا شرایط و محیط های نامساعد را شبیه سازی کرده و کیفیت و محدوده اجزا را تعیین کنند.

تصویر زیر مربوط به یک محفظه خلاء بزرگ برای آزمایش قطعات و محصولات هوافضا است. ارتفاع آن ۷ متر و طول آن ۱۲ متر و دامنه دمای آن -۱۸۰ درجه سانتیگراد تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد است.

خوردنیها و آشامیدنیها:

یکی از نگرانی های اصلی صنایع غذایی ضایعات ناشی از فساد یا کنترل ضعیف محیط زیست است. محصولات غذایی که باید در دمای خاصی نگهداری شوند باید آزمایش شوند تا محدودیت آنها برای اطمینان از کیفیت مشخص شود. جدا از کمک به تعیین محدودیت برای محصولات غذایی ، محفظه های خلاء می توانند رطوبت اضافی و گازهای مضر را از محصولاتی که ممکن است حاوی آلاینده ها باشند ، حذف کنند.

سردخانه بخش مهمی از حمل و نقل مواد غذایی است. محفظه های خلاء به تسریع فرایندهای خنک کننده ، انجماد و خشک شدن کمک می کنند تا از یکپارچگی سلولی ، طعم ، رنگ و ظاهر محصول محافظت شود.

صنایع غذایی و آشامیدنی توسط سازمانها و سازمانهای مختلف برای اطمینان از ایمنی عموم تنظیم شده است ، که این امر باعث می شود پردازش خلاء به جنبه ای مهم در تولید غذا تبدیل شود.

بیو دارویی:

صنعت داروسازی به دلیل ماهیت محصولات خود یکی از صنایع بسیار مورد توجه است. در طول تولید و توسعه ، تعیین دقیق در مورد جنبه های مختلف یک محصول ، که شامل عمر مفید ، نقطه خراب شدن و حساسیت به عوامل محیطی است ، باید انجام شود.

محفظه های خلاء در صنایع داروسازی برای خشک کردن ، گاز زدایی ، عقیم سازی ، خنک کننده ، تقطیر و متبلور کردن داروها استفاده می شود. آنها همچنین برای نگهداری نمونه ها برای مطالعه در محیط بدون آلودگی و همچنین کمک به ایجاد داروهای جدید استفاده می شوند.

انرژی خورشیدی:

یک چالش کلیدی برای تولید فتوولتائیک (PV) طراحی و راه اندازی سیستم های حمل و نقل خطی از طریق بسترهای مراحل مختلف ساخت است. در فرآیند تولید PV از اتاقهای ته نشینی خلاء ، روشی برای قرار دادن لایه ای از یک ماده ، در ساخت لایه های جاذب خورشیدی استفاده می شود. در بیشتر موارد ، این فرآیند از چندین اتاق برای انتقال زیر لایه ها از نقطه ای به نقطه دیگر استفاده می کند.

حرکت بسترها از محفظه به محفظه از یک سیستم حمل و نقل تخصصی برای تولید محصول با حجم بالا استفاده می کند. خلاء در هر محفظه باید ۱۰ تا ۹ مگابایت باشد ، که لازم است برای مدت زمان طولانی حفظ شود.

در فرآیند تولید پانل های PV از محفظه های خلاء بزرگتر و قوی تر استفاده می شود.

شیمیایی:

فناوری محفظه های خلاء بخشی ضروری از تولید مواد شیمیایی برای فرآیندهایی مانند تقطیر ، تراکم چندگانه ، گاز زدایی و تولید پلی اورتان است. فرآیند خلاء برای مواد شیمیایی باید فشار ثابت را حفظ کند تا از آسیب به محصول نهایی جلوگیری شود ، که باعث می شود این محصول بی فایده باشد.

محدوده خلاء برای این محفظه ها بین ۱ تا ۱۰ مگابایت است. محفظه خلاء بار حرارتی مواد را کاهش می دهد ، که مخصوصاً برای مواد حساس به دما ضروری است. استفاده از محفظه خلاء در تولید مواد شیمیایی روشی برای تضمین کیفیت و عملکرد بالا است.

آزمایشات و عملیات انجام شده در محفظه خلاء یامخزن وکیوم:

به طور کلی اتاق های آزمایش به بخشی اساسی در تعیین کیفیت و طول عمر محصولات تبدیل شده اند. استفاده از آنها باعث افزایش تولید و تولید بسیاری از محصولاتی شده است که در صنعت و در خانه استفاده می شود. محفظه های خلاء با ایجاد قابلیت ایجاد محیطی بدون ذرات و اتمسفر ، عنصر دیگری را به آزمایش محصول اضافه می کنند.

اتاقهای خلاء بخش مهمی از آزمایش قطعات و اجزای سازنده برای فضای بیرونی هستند که برای اطمینان از امنیت فضانوردان ضروری است. اگرچه این یک عملکرد مهم برای محفظه های خلاء است ، اما آنها همچنین در ارائه اطلاعات مربوط به محصولات روزمره مانند غذا ، داروها و مواد شیمیایی استفاده می شوند.

مزیت محفظه های خلاء توانایی آنها در ایجاد شرایط محیطی با فشار ، رطوبت ، دما و تابش های مختلف است تا به صنعت در توسعه و تکمیل محصولات خود کمک کند.

*) آزمایشات و عملیات انجام شده در محفظه خلاء یا چمبر وکیوم:

خشک کردن:

دومین عامل آسیب رسان به محصولات رطوبت است که می تواند باعث خرابی سریع و برگشت ناپذیر شود. برای مقابله با این مشکل ، تولیدکنندگان محصولات را در محفظه خلاء قرار می دهند که بلافاصله رطوبت را از بین می برد و از آبگیری م moreثرتر است.

روش خشک کردن بسته به نوع محصول متفاوت است. محصولات مقاوم تر را می توان با ایجاد خلاء سریع بسیار شدید خشک کرد ، در حالی که محصولات حساس تر ممکن است نیاز به رویکرد ملایم تری داشته باشند.

پوشش:

پوشش خلاء یا رسوب فیلم نازک از یک محفظه خلا استفاده می کند تا یک لایه نازک و ثابت از پوشش را روی سطح بستر اعمال کند تا از ساییدگی و کاهش کارایی آن محافظت کند. ضخامت پوشش های خلاء بین ۰٫۲۵ تا ۱۰ میکرون متغیر است که بین ۰٫۰۱ تا ۰٫۴ هزارم اینچ است.

چندین نوع پوشش با استفاده از پوشش خلا وجود دارد که شامل PVD ، پاشش ، قوس کاتدی و رسوب لایه اتمی است. پوشش خلاء توسط شرکت های قالب گیری تزریقی ، تولید کنندگان نیمه هادی ، تولید کنندگان ابزار پزشکی ، هوافضا و تولید کنندگان خودرو استفاده می شود.

گاز زدایی:

گازگیری خلاء روشی برای حذف گازهای حل شده از یک مایع با کاهش فشار داخل محفظه ای است که مایع درون آن قرار دارد. در طول تولید فلزات ، مواد ممکن است با گازهای اضافی تزریق شوند ، که می تواند منجر به نقص و عملکرد فلز شود.

در تولید فولاد مذاب ، از گازگیری خلا برای حذف هیدروژن و اکسیژن از مواد گرم شده استفاده می شود. با کاهش فشار در محفظه خلاء ، گاز کمتر محلول شده و از فلز ذوب شده جدا می شود. هنگامی که گاز برداشته می شود ، مجبور می شود از محفظه خارج شود و محفظه به فشار طبیعی باز می گردد.

آزمایش محصول:

محفظه های خلاء می توانند شرایط مختلف محیطی و جوی را کپی کنند. هنگامی که یک محصول قرار است در نگرش های بالا ، در اعماق اقیانوس یا در فضا استفاده شود ، باید عملکرد آن مورد آزمایش قرار گیرد تا از توانایی آن در هنگام استرس اطمینان حاصل شود. محفظه های خلاء را می توان برای هر عمق یا ارتفاع تنظیم کرد تا محدوده یک قطعه را آزمایش کند.

یکی از مزایای استفاده از محفظه خلاء ، نسبت به سایر روشهای سنتی آزمایش ، مدت زمان لازم برای تکمیل آزمایش است ، زیرا شرایط و جوهای مختلفی می تواند به راحتی در محفظه برنامه ریزی شود. این امر به ویژه در مورد محصولاتی که با شرایط شدید روبرو هستند صادق است. ضروری است که آنها برای ایمنی افرادی که به آنها تکیه می کنند ، آزمایش و تأیید شوند.

تبلور:

فرآیند تبلور نمونه ای از چگونگی صرفه جویی در زمان و هزینه در محفظه های خلاء است. تشکیل بلورها زمانی اتفاق می افتد که محلول مایع رسوبات جامد را پشت سر می گذارد. در شرایط طبیعی و عادی ، این فرایند چندین ساعت یا قرن طول می کشد.

تولید مدرن زمان لازم برای انتظار برای فرآیند طبیعی تبلور را ندارد. محفظه های خلاء با حذف مایعات از محلول های اشباع شده و رسوبات بلوری را پشت سر می گذارند ، این روند را تسریع می کنند.

خشک کردن با خلاء یکی از ساده ترین روش ها برای کاهش اندازه بلورها و بهبود یکنواختی آنها با کاهش اثر جداسازی است.

تقطیر:

تقطیر در خلاء (VDU) در فشار کمتر از فشار اتمسفر انجام می شود که برخلاف تقطیر جوی نیست. مفهوم این است که وقتی فشار کاهش می یابد ، ترکیبات در دمای پایین می جوشند. فرآیند تقطیر خلاء به دلیل فشار کمتر قادر به جداسازی ترکیبات در دمای پایین تر است. عملکرد مرکزی این فرایند این است که مایعات بجوشند و بخار تولید کنند تا مواد موجود در بخار از یکدیگر جدا شوند. پس از اتمام فرآیند جداسازی ، مواد جدا شده متراکم شده و مجدداً مایع می شوند.

عقیم سازی:

محفظه های خلاء طوری طراحی شده اند که تمام مواد ، ذرات ، آلاینده ها و سایر مواد را در محیطی تحت فشار کم حذف می کنند. این فرایند شرایطی را ایجاد می کند که هیچ ماده زنده وجود ندارد. وقتی کیسه های رطوبت و هوا برداشته شوند ، هرگونه آلودگی میکروبی را نیز از بین می برد.

در ساخت ابزار پزشکی ، قبل از بسته بندی ، آنها را در محفظه خلاء تحت فشار کم قرار می دهند تا هرگونه باکتری ، قارچ ، ویروس یا سایر آلودگی ها را از بین ببرند. این اطمینان می دهد که تجهیزات قبل از حمل برای استفاده عاری از انگل و باکتری هستند.

خنک کننده:

استفاده از محفظه های خلاء برای خنک کننده حذف سریع رطوبت از محصولات با محتوای آب بالا است. با کاهش فشار ، رطوبت آزاد می شود ، که باعث از دست رفتن گرما نیز می شود. فشار کاهش یافته ، به غیر از حذف رطوبت ، همچنین هرگونه انرژی را در محصول به شکل گرما از بین می برد که باعث خنک شدن سریع می شود.

فرایند خنک کننده خلاء تقریباً ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. این روش به طور یکنواخت و یکنواخت محصولات را خنک می کند ، که به عمر مفید آنها می افزاید. مزیت اضافی خنک کننده خلاء مقرون به صرفه بودن آن است زیرا نسبت به روشهای سنتی خنک کننده به انرژی کمتری نیاز دارد.

*) طراحی مخزن وکیوم:

هنگام انتخاب یا طراحی محفظه خلاء نکات متعددی باید مورد بررسی قرار گیرد. اولین نگرانی موادی است که قادر به تحمل مقدار فشار ایجاد شده هستند. نقص در طراحی می تواند توانایی محفظه را برای انجام صحیح و تکمیل عملکرد مورد نظر خود تضعیف کند.

یک محفظه خلاء به خوبی طراحی و ساخته شده است که می تواند عملکردهای دقیق و قابل تکرار را ارائه دهد. هنگام بررسی محفظه های موجود ، مواردی که باید مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از شکل محفظه ، انواع مصالح ، اجزای مختلف ساختاری ، روکش سطح و مکانیزم کنترل.

طراحی مخزن وکیوم:

مواد:

اکثر اتاق های آزمایش از فلزات و مواد یکسانی برای ساخت خود استفاده می کنند که آلیاژ فولاد و فولاد ضد زنگ هستند. محفظه های خلاء را می توان با توجه به ماهیت نحوه ایجاد خلاء از مواد مختلف ساخت. یک قانون راهنما این است که مواد باید بتوانند تغییرات شدید فشار را تحمل کنند.

وقتی تولیدکنندگان مواد را برای ساخت محفظه خلا انتخاب می کنند ، تصمیم خود را بر اساس استحکام ، فشار و نفوذپذیری مواد می گیرند. بر خلاف اتاق های محیطی ، محفظه های خلاء می توانند از شیشه و پلاستیک و همچنین آلومینیوم ، برنج ، سرامیک با چگالی بالا و اکریلیک ساخته شوند.

شکل:

در بسیاری از موارد ، وقتی مردم یک اتاق خلاء را تصور می کنند ، به اتاقک های شیشه ای کوچکی که در کلاس های مدرسه وجود دارد فکر می کنند. در مرحله طراحی محفظه خلاء ، پس از انتخاب مواد ، انتخاب بعدی شکل محفظه است که می تواند استوانه ای عمودی یا افقی ، کروی و مکعبی یا جعبه ای مستطیلی باشد.

این جنبه از تصمیم با برنامه ای که محفظه آن از آزمایش محصولات تا اعمال تکمیل استفاده می شود ، تعیین می شود. در مورد محفظه های خلاء در عملیات مونتاژ ، باید بتواند به سرعت بین چرخه های محصول فشار وارد کند.

اجزای سازه:

هنگام برنامه ریزی محفظه خلاء تعداد بیشماری عوامل ساختاری باید مورد توجه قرار گیرند زیرا می توان آنها را به روش های مختلف پیکربندی کرد. نگرانی اساسی در این جنبه از برنامه ریزی ، ثبات و انعطاف پذیری اتاق است. انتخاب های ضعیف می تواند برای عملکرد اتاق مضر باشد.

اجزای ساختاری یک محفظه خلاء ممکن است از نظر عملکرد آن به دلیل کوچک بودن و ثانویه آن اهمیت چندانی به نظر نرسد. لولا ضعیف از مواد اشتباه یا سیلانت های ضعیف می تواند بر طول عمر محفظه های خلاء و عملکرد آن نیز تأثیر بگذارد. سفت کننده ها ، پایه ها ، اتصال دهنده ها ، لولا و نقاط بالابری باید به دقت بررسی و در طراحی محفظه خلاء مورد توجه قرار گیرند.

پایان سطح:

مورد دیگر ، آنچه ممکن است یک نگرانی جزئی به نظر برسد ، پایان بخشیدن به داخل محفظه خلاء است. در گذشته ، اتمام محفظه خلاء به عنوان یک نگرانی مهم در طراحی در نظر گرفته نمی شد. تحقیقات اخیر ثابت کرده است که سطح سطحی محفظه خلاء بسته به محدوده فشار ، تأثیر متفاوتی بر سرعت پمپاژ دارد.

مشخص شده است که بیشترین تأثیر روکش سطح در محدوده فشار بالاتر برجسته تر است. به نظر می رسد داده ها نشان می دهند که برای دستیابی به بهترین عملکرد از یک محفظه خلاء ، بسیار مهم است که فضای داخلی دارای روکش صاف و تمیز باشد.

پیوستن:

انتخاب روش اتصال صحیح در جلوگیری از نشت از محفظه مهم است. سه روش متداول اتصال جوشکاری ، لحیم کاری و چسباندن است.

جوشکاری: جوشکاری بهترین روش برای آب بندی محفظه خلاء و جلوگیری از نشتی است. انواع مختلفی از روشهای جوشکاری وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد ، اما باید توسط جوشکاران با آموزش بالا انجام شود زیرا جوشکاری ویژگی های فلزات را تغییر می دهد. انواع روشهای احتمالی عبارتند از: جوشکاری باسن ، لپ ، گوشه ، تی شرت و لبه.
لحیم کاری: لحیم کاری روشی برای اتصال فلزات با ذوب فلز در محل اتصال بین فلزات است. فلز ذوب شده نقطه ذوب پایین تری نسبت به فلزاتی دارد که به هم متصل می شوند. برای موفقیت این روش ، فلزات متصل باید محکم و شکل پذیر باشند. همچنین ، لحیم کاری یک روش گران قیمت است و باید با دقت انتخاب شود.
چسباندن: در ساخت محفظه خلاء ، چسباندن می تواند روشی برای اتصال مواد باشد اما فقط در شرایط خاص قابل اجرا است. انواع چسب ها شامل اپوکسی با کارایی بالا برای آب بندی محفظه های آلومینیومی می شوند. چسب های انتخاب شده باید در برابر حلالها ، روان کننده ها ، الکل و برخی اسیدهای انتخابی مقاوم باشند.

سوپاپ ها و اندازه گیری ها:

تمام محفظه های خلاء مجهز به سوپاپ و سنج هستند. دریچه های اندازه گیری به حذف ذرات داخلی و رطوبت و همچنین ورودی گازهای فرایند کمک می کند. برای احتیاط های ایمنی ، محفظه های خلا دارای دریچه های خونریزی هستند که از محفظه و نمونه ها محافظت می کند. ابزار اندازه گیری برای اندازه گیری و نمایش فشار محفظه خلاء ضروری است.

کنترل کننده ها:

درست مانند همه اتاق های آزمایش ، هنگام انتخاب کنترل کننده برای محفظه خلاء ، گزینه های زیادی وجود دارد. برخی از سیستم ها کاملاً دستی هستند که نیاز به تنظیمات و نظارت دارند. کنترلرهای خودکار به کاربران اجازه می دهند تا پارامترهای فرآیند را تنظیم کنند. با پیشرفت این روش ، سیستم فشار ، دما و سایر عوامل برنامه ریزی شده دیگر را تنظیم می کند.

سیستم های کنترل خودکار با نرم افزارهای قابل تنظیم و انواع روش های جمع آوری داده قابل تنظیم هستند. انتخاب کنترل کننده معمولاً با توجه به اهمیت کاربرد و اندازه محفظه خلاء تعیین می شود. محفظه های کوچکتر ممکن است فقط برای اندازه گیری پمپ و فشار به یک اندازه گیری ساده نیاز داشته باشند ، در حالی که محفظه های بزرگتر ممکن است نیاز به یک سیستم تهاجمی و پیچیده تر داشته باشند.

نتیجه:

مخزن وکیوم یا محفظه خلاء هوا  فشار را از محفظه محدود برای آزمایش اثرات خلاء بر روی قطعات ، مواد ، اجزاء و مجموعه ها یا انجام برنامه های کاربردی برای عملیات تولید خارج می کند.
در صنعت ، نیاز به آزمایش ارتفاع زیاد ، خشک شدن و خاموش کردن گاز در شرایط و محیط های کنترل شده و قابل تکرار است. این نوع آزمایشات به تعیین کیفیت و دوام یک محصول کمک می کند.
محفظه های خلاء متناسب با نیاز صنایعی که در خدمت آنهاست طراحی شده اند.
خلاء فضایی با فشار کم است که در آن تمام مواد برداشته شده اند که احتمالاً می تواند بر روند آزمایش یا تولید تأثیر بگذارد.
مزایای محفظه های خلاء توانایی آنها در ایجاد شرایط محیطی با فشار ، رطوبت ، دما و تابش های مختلف است تا به صنعت در توسعه و تکمیل محصولات خود کمک کند.

جهت استعلام و لیست قیمت و قیمت گیج وکیوم با ما تماس حاصل نمایید.
مطالعه بیشتر:
۱) روغن پمپ وکیوم چیست؟
۲) توضیح درباره فیلترها و سپراتور ها؟
۳) اتصالات و قطعات یدکی سیستم خلاء؟
 صنایع وکیوم آسیا

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن وکیوم
مخازن وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم

 

مخازن پمپ وکیوم
مخازن پمپ وکیوم