[av_textblock size=” font_color=” color=”]

روغن دیفیوژن

روغن های پمپ وکیوم و دیفیوژن

دستگاه های پمپ وکیوم روتاری،از جمله دستگاه های است که روغن آن دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشد. روغن پمپ وکیوم باعث می شود فاصله بین قطعات پمپ پر شود و از درگیری و ساییدگی قطعات یه هنگام چرخش و دوران جلوگیری می کند. این روغن در روتاری های تک مرحله ای نیز استفاده می گردد که فشار بخار آن کمتر از ۱ میل بار می باشد اما در پمپ های وکیوم روتاری وین که دو مرحله ای می باشد فشار بخار روغن وکیوم کمتر از ۰/۰۰۰۵میلی بار می باشد.سرویس به موقع پمپ وکیوم روتاری باعث افزایش طول عمر مفید پمپ وکیوم و افزایش عملکرد پمپ وکیوم میگردد.از روغن وکیوم در مواقع خاص مانند هنگام ترکیب با مواد آتش زا و رادیواکتیو نیز استفاده می گردد.

نوعی از پمپ های وکیوم،پمپ وکیوم دیفیوژن می باشد.روغن مورد استفاده در این نوع پمپ دارای ویژگی های خاصی است که می تواند بارها تبخیرو میعان شود.احتمال ترکیب شدن روغن دیفیوژن با هوا بسیار اندک است.مراقبت و تعویض به موقع روغن دیفیوژن رو عملکرد و کارکرد کلی آن تاثیر بسیار مهمی دارد.
در هنگام خرید روغن های پمپ وکیوم و پمپ دیفیوژن از اصالت و با کیفیت بودن کالا کاملا اطمینان حاصل نمایید و اطلاعات فنی روغن باید با دقت مطالعه شود چرا که بی کیفیت بودن روغن باعث آسیب و خرابی پمپ وکیوم می گردد.
[/av_textblock]